Jak zostać komikiem w czasie krótszym niż dwa tygodnie?

zostankomikiemwczasiekrotszym

Marzysz o tym, aby ludzie śmiali się z twoich żartów? Śnisz, że wychodzisz na scenę i zapełniasz ją w całości swoją charyzmą, a słuchający twoich tekstów widzowie rżą jak konie, chichoczą jak hieny, tarzają się ze śmiechu jak ślepe pudle, które wlazły w ognisko? Moje rady mogą sprawić, że nigdy się z tego snu nie obudzisz. Wytłumaczę ci jak w paru prostych krokach przeistoczyć się z nijakiego zjadacza chleba w komika.

Jest chyba w miarę oczywiste, że porady dotyczą komików stand-up, bo normalni ludzie pragnący rozśmieszać na scenie w dalszym ciągu mianują się polskim (chociaż pochodzącym z francuskiego) słowem kabareciarz.

1. Zrób sobie zdjęcie z mikrofonem i wstaw na Facebooka. Jeśli nie masz mikrofonu, to poszukaj, na pewno ktoś w twoim otoczeniu go posiada. Być może twoja ciocia śpiewa na weselach, albo szwagier prowadzi pub, w którym regularnie odbywają się imprezy typu karaoke. Pożycz mikrofon, chuj że nawet nigdy nie trzymałeś go w rękach i tylko mgliście przypuszczasz, z której strony się mówi. Zrób sobie z tym sprzętem fotkę, najlepiej krzywiąc gębę w jakaś naaaaprawdę śmieszną minę. Następnie załaduj zdjęcie jako profilowe. To ma sens. Bo przecież każdy policjant ustawia sobie zdjęcie profilowe z pistoletem, kucharz z wałkiem a jeździec konny z lejcami.

2. Napisz materiał. Tutaj panuje jedna zasada. Pamiętaj, anal. W twoim pierwszym kawałku stand-upu musi być dużo o analu. Kij, że ty i twoja dziewczyna planujecie czekać z rozpoczęciem życia seksualnego do złotych godów. Wyobraź sobie, jak może się czuć osoba uprawiająca seks analny i napisz o tym dziesięć do piętnastu żartów. Dodaj też parę grepsów o gównie, bo to przecież blisko. Wspomnij, że kiedy akurat nie zadowalasz swojej dziewczyny analnie, masturbujesz się, aż ci ręka więdnie. Bo przecież teksty Luisa C.K. są dobre dlatego, że mówią o analu, a nie dlatego, że zawierają w sobie niewiarygodnie trafne obserwacje.

3. Znajdź miejsce na występ i zaproś wszystkich znajomych, jakich posiadasz. W każdym większym mieście można znaleźć otwarte mikrofony, jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości, zaadaptuj na klub komediowy remizę. Teraz słuchaj uważnie… Zapchaj knajpę po brzegi ludźmi, których znasz, których lubisz i co więcej, którzy lubią ciebie. Będą się śmiali do rozpuku. Może niekoniecznie z twoich żartów, ale z faktu, że stoisz na scenie. Twoja obecność na tym szlachetnym podeście będzie im się wydawała tak absurdalna, że aż stanie się śmieszna. Ten trik zadziała dwa do trzech razy. Kiedy zaprosisz znajomych po raz czwarty, najprawdopodobniej już nie będą się śmiali, zwłaszcza jeśli powiesz te same żarty.

4. Załóż fanpage. Przecież właśnie stałeś się osobą publiczną, więc już możesz. Zrób sobie drugie zdjęcie z mikrofonem i wstaw jako profilowe swojej facebookowej strony. Trzecie foto również z mikrofonem, ale już przedstawiające ciebie na scenie, umieść jako zdjęcie w tle. Oczywiście wybierając typ fanpage’a zaznacz „komik”, czym ostatecznie przypieczętujesz swoją tożsamość. Nie zakładaj bloga ani strony, bo przecież Facebook to przyszłość i sam fanpage wystarczy. Olej fakt, że normalna strona pozycjonuje się również na podstrony. Prowadząc swoje małe, fejsowe królestwo wstawiaj jako statusy duże ilości monologów twoich ulubionych, prawdziwych komików i zabawne obrazki, których hurtowe ilości znajdziesz na takich serwisach jak kwejk.pl. W żadnym wypadku nie wykazuj się własną inwencją, przecież praca komika polega właśnie na tym, aby bardzo sprawnie wyszukiwać komediowy materiał, który opracowalii inni.

5. Dawaj rady, dużo rad, wszystkim. Masz już za sobą jakieś czterdzieści godzin pisania żartów, pięć godzin prowadzenia facebooka i całe dwadzieścia minut doświadczenia scenicznego. Jesteś bogiem, doznałeś zjawiska gnozy, cudownym sposobem spłynęły na ciebie hurtowe ilości wiedzy dotyczącej prezentowania swoich żartów na scenie. Dlatego właśnie dziel się tą wiedzą z innymi. Przy każdej okazji rozdawaj rady i wskazówki. Możesz je również dawać ludziom dużo bardziej doświadczonym od siebie, którzy jednak w twoich oczach nie są godni miana dobrych (jestem pewien, że znajdzie się jakiś frustrat, który stwierdzi, że w tym ostatnim zdaniu wychodzi ze mnie frustracja….)

I właśnie dzięki temu sposobowi myślenia mamy w Polsce już ponad stu komików stand-up… Nieźle nie.

P.S: Tego P.S. chyba już nie muszę dodawać, ale i tak dodam. Każdy, kto poczuje się urażony tym postem, pokaże tym samym, że to właśnie on jest komikiem bazującym jedynie na zdjęciu z mikrofonem i dwóch tygodniach doświadczenia. Mimochodem zapraszam do przeczytania poradnika oszczędzania dla bogaczy.

Reklamy

Tagi: , , , , ,

About Tomek Biskup

Standuper, kabareciarz, chyba też bloger. Piszę, występuję, kombinuję.

8 responses to “Jak zostać komikiem w czasie krótszym niż dwa tygodnie?”

 1. erdece says :

  Czytałem i urażałem się głęboko przez cały tekst. Aż do ostatniego akapitu, po którym stwierdziłem, że teks jest świetny, a ja niedotknięty:)

 2. Andrzej says :

  Panie Tomku odnoszę wrażenie, że tekst powstał po Pana występie w Gliwicach. Brakuje jeszcze punktu że najlepszym wstępem do swojego pierwszego występu jest notorycznie przeszkadzanie wcześniej występującym z jednoczesnym przekonaniem o swojej boskiej zajebistosci☺

  • Tomek Biskup says :

   Niestety takich inspiracji mam dużo więcej panie Andrzeju:)

   • Andrzej says :

    A ja naiwnie wierzyłem że to odosobniony przypadek. W ww punktach brakuje jeszcze bardzo istotnej wskazówki, że nie ma nic bardziej zajebiste go jak notoryczne przeszkadzanie występującym wcześniej bo rozwalając występ lepszych od siebie w znaczący sposób wynosimy na wyżyny swoją mierność… niestety kosztem widowni nie będącej znajomymi… Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich delikwentów

   • Tomek Biskup says :

    Tak obgadujemy Michała, że musi go teraz bardzo nos swędzieć:)

   • Andrzej says :

    Czyli jednak po Gliwicach skoro imię delikwenta udało się zapamiętać ☺

 3. Amaktor says :

  „wybierając typ fanpage’a zaznacz „komik”, czym ostatecznie przypieczętujesz swoją tożsamość” – :D:D:D:D doskonałe

Trackbacks / Pingbacks

 1. Jak rżnąć skecze? | BISKUP - STAND-UP I INNE TAKIE - Październik 7, 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: