Jak pisać wiersze? – F.A.Q.

poetry

Jak już wielokrotnie napisałem, jestem grafomanem. Wszystko co piszę, piszę ze stuprocentowym i całkowicie niezachwianym przekonaniem, że utwór będzie natchniony, wiekopomny i co najważniejsze, olśniewająco zajebisty. Oczywiście po ukończeniu zawsze właśnie taki jest:) Co więcej jestem grafomanem doświadczonym. Pierwsze opowiadanie napisałem mając osiem lat. Miało pół strony, a do jego ortografii nie przyczepiłby się chyba tylko prezydent Komorowski. W wieku nastoletnim razem z pryszczami na mordzie w mojej głowie pojawiły się wiersze. Siłą rzeczy, wiersze pod względem natury przypominały wyżej wymienione pryszcze… Jad, syf i barachło… A pomimo to poematy podobały się moim koleżankom (jeśli wcześniej odpowiednio podlałem dziewczęta tanim winem). Pomimo że zarzuciłem liryczne boje, kiedy tylko zszedł mi trądzik, uważam się za poetę doświadczonego. Teraz odpowiem na najpopularniejsze pytania dotyczące pisania wierszy. Nikt mi tych pytań nie zadaje, ale ja i tak odpowiem.

1. Dla kogo pisać? Odbiorcy są jak szuflada. Puści w środku, wykonani z tandetnej sklejki, a na dnie pokryci kurzem. I tak nie zrozumieją twojego poetyckiego geniuszu, więc najlepiej pisz po prostu do szuflady.

2. O czym pisać wiersze? Tematyką polecaną dla mężczyzn jest erotyka. Każdy facet, zgodnie ze swoją plugawą naturą, powinien smarować przaśne limeryki. Kobiety z kolei winny w swoich utworach użalać się na to, że nikt nie czyni ich obiektem limeryków. Tutaj zwracam uwagę, że limeryki pisane o niektórych kobietach automatycznie stają się utworami turpistycznymi.

3. Skąd czerpać natchnienie? No ja czerpałem z pryszczy. Nie masz natchnienia? Musisz zasyfieć.

4. Jak pisać? Normalnie. Podziel to, co myślisz na wersy i otrzymasz wiersz. Dla zwiększenia efektu z Yody przykład weź i szyku przestawnego użyj.

5. Jak rymować? Czy twoje myśli się rymują? Yyy… Nie… No właśnie. A przecież i tak są genialne. Po prostu zapisz je w wersach. Po co sobie utrudniać?

6. Ile pisać? Łooo! Panie. Najlepiej tyle, ile babcia robi pierogów na święta. Pisz tak dużo wierszy, że nawet jeśli pierwotnie są dobre, to od nadmiaru staną się złe.

7. Po co pisać wiersze? No właśnie tego nie wiem…

Zapraszam do przeczytania poradnika o przemawianiu.

Reklamy

Tagi: , , , ,

About Tomek Biskup

Standuper, kabareciarz, chyba też bloger. Piszę, występuję, kombinuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: