Jak zrobić cośtam? – poradnik w pytkę uniwersalny

jak zrobić

Ludzie często zadają sobie i innym pytanie, jak coś zrobić. Regularnie przeszukują sieć w poszukiwaniu jednoznacznej odpowiedzi i niemal w stu procentach wypadków jej nie znajdują. To dlatego, że eksperci publikujący artykuły z poradami, nadmiernie koncentrują się na szczegółach. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak zrobić wszystko. Na kompocie z suszu zaczynając, a na dziecku kończąc. Proces dochodzenia do celu został podzielony na uniwersalne etapy.

1. Pozornie bezcelowe zbieranie informacji

Zanim staniesz się ekspertem i będziesz robił cośtam jak nikt inny na świecie, musisz się wiele o nauczyć o tej dziedzinie. Konkretnie mówiąc, musisz posiąść wiedzę o …………, …………. oraz …………, a także dokładnie zgłębić tajniki …………..

2. Etap żmudnych przygotowań

Tak już świat jest ułożony, że z reguły zanim zrobisz cośtam, musisz zrobić cośtam innego. Czasami powiązanie pomiędzy pierwszym czymśtam i drugim jest trudne do zauważenia, ale nie przejmuj się i nie zadawaj zbędnych pytań. Znany na całym świecie ekspert, który w czymśtam jest kimśtam, mówi, że tak trzeba.

3. Zapierdol, który trwa dłużej niż to rozsądne

Bez pracy nie ma kołaczy, nie od razy Rzym zbudowano, pieczone gołąbki same nie lecą do gąbki. Te i tym podobne frazesy sprawdzają się we wszystkim, także w czymśtam. Na swojej drodze spotkasz wielu ludzi, którzy będą udawali przychylnych twierdząc, że zamiast czymśtam powinieneś zająć się czymś konkretnym. Na przykład księgowością, albo uczeniem nastoletnich debili rzeczy, które im się i tak nigdy nie przydadzą. Nie słuchaj i wytrwale dąż do swojego celu. Kiedy Ci się już uda, powyżsi ludzie stwierdzą z kolei, że wyszło Ci w czymśtam, bo się przespałeś z kim trzeba.

4. Czerpanie korzyści, odcinanie kuponów, pławienie się w zachwytach

Gratulacje i fanfary! Jeśli udało Ci się przejść przez cztery pierwsze etapy, teraz możesz bezkarnie się wymądrzać, wozić dupę po bankietach i brać cztery tysiące złotych z łaską za piętnaście minut robienia czegośtam. Teraz niezawodnie pojawią się pieniądze i wyrazy uznania. Chyba, że zajmujesz się poezją (wtedy nie będzie pieniędzy), albo księgowością (zabraknie uznania).

O pisaniu wierszy posta czytaj

i ze swą weną się przywitaj.

Żenujące wiersze pisz,

mózgi innym przy tym niszcz.

Reklamy

Tagi: , , , ,

About Tomek Biskup

Standuper, kabareciarz, chyba też bloger. Piszę, występuję, kombinuję.

3 responses to “Jak zrobić cośtam? – poradnik w pytkę uniwersalny”

  1. narratorka says :

    Jakże praktyczny i użyteczny poradnik! Człowiek od razu wie co robić ;).

  2. Wąchajnogi says :

    W jakiśtam sposób całkiem dowcipne 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: