Warsztaty kreatywne

ja_warsztatyKiedy miałem mniej więcej czternaście lat, rodzice wysłali mnie na kurs o pokręconej nazwie: Studiom Doskonalenia Zdolności Poznawczych. Ponieważ mój pęd do rozwoju był równie wielki, jak u wszystkich innych nastolatków, z początku nie chciałem chodzić. Później się wciągnąłem.

Oprócz mnemotechnik i porad dotyczących szybkiego czytania na kursie prezentowano również ćwiczenia rozwijające kreatywność.

Kiedy zacząłem zajmować się kabaretem, zagłębiłem się w temat twórczości odrobinę bardziej. Zacząłem wyszukiwać książki związane zarówno z trenowaniem kreatywności jak i z teorią humoru. Czytałem właściwie wszystko co mi w ręce wpadło. Od suchych nonsensów napisanych przez polskich akademików po amerykańskie poradniki, powtarzające z teksańkim akcentem: „dasz radę, dasz radę.”

Z czasem zwyczajnie uzbierała mi się całkiem spora pula metod, technik, ćwiczeń oraz trików stymulujących i rozwijających procesy kreatywne. W tym te, powiązane z myśleniem komediowym.

Jestem więc praktykiem – dużo piszę, wystawiam to co napisałem, zdarza się, że dostaję za to nagrody, sporo też improwizuję. Z drugiej strony, posiadam w dziedzinie kreatywności solidną wiedzę teoretyczną. Co ważniejsze lubię się bawić technikami twórczymi tak bardzo, że wręcz czasami wygląda to na obsesję.

Zapraszam na warsztaty. Aktualnie najczęściej prowadzę je w Bajli. Jeśli na nie przyjdziesz, zapoznam cię z technikami De Bono, Nęcki, Perret’a i Dean’a. Zakładam, że tak gdzieś tuż przed sześćdziesiątką zacznę prowadzić warsztaty w oparciu tylko i wyłącznie o własne metody.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY POPROWADZĘ 15 MAJA 2015 W KRAKOWSKIEJ BAJLI. KONKRETNIE WARSZTATY TECHNIK KOMEDIOPISARSKICH.

MOŻNA SOBIE KLIKNĄĆ I SIĘ ZAPISAĆ.

Pod spodem link do tekstów, które napisałem, a które dotyczą kreatywności. Na razie, mam tylko trzy takie wpisy. Będzie więcej:

1. Tysiąc definicji i analiza morfologiczna

2. Technikę Focus rozpisaną przeze mnie można też znaleźć na blogu Emilii Pawlik.

3. ‚Humor a Kreatywnoś’ na blogu e-kreatywność

 


Reklamy

Trackbacks / Pingbacks

  1. We wrześniu i JA się czegoś nauczyłam! | FilozofiaJazdy.pl - Wrzesień 30, 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: